Представники Миколаївщини успішно завершили зимовий збір в Анталії

15-й рік поспіль вітчизняні рефері готувались до поновлення сезону в турецькому Белеку.

Відразу після опівночі 4 лютого делегація українських арбітрів вирушила на традиційний зимовий навчально-тренувальний збір, який тривав в турецькому Белеку (провінція Анталія) до 11 лютого.

Програма цьогорічного збору передбачала щоденні ранкові та вечірні заняття з фізпідготовки, а також теоретичну частину, під час якої інструктори Комітету арбітрів ФФУ здійснювали аналіз арбітражу матчів та ознайомлювали учасників зборів із системою VAR. Окрім щоденної теорії та тренувань, рефері мали можливість відшліфовувати свої навички в товариських поєдинках, аби отримати практику та поступово ввійти в сезон. У перший день зборів арбітри успішно пройшли тестування з правил гри та відео тести УЄФА.

 

Кожного дня під керівництвом інструкторів арбітри займалися на полі, відпрацьовуючи швидкість, координацію та рухливість. Ця інтенсивна робота тривала годину.

На теоретичних заняттях голова Комітету арбітрів ФФУ Лучано Лучі та фахівець із науково-методичної роботи ФФУ Віктор Дердо ознайомили підопічних із довідковою інформацією та філософією системи VAR, девізом якої є: «Мінімум втручань — максимум користі».

Наступною була тема сучасного трактування та вимог ФІФА, УЄФА й ФФУ щодо ситуацій із порушеннями, пов’язаними з необачністю, нерозважливою манерою або застосуванням надмірної сили — для головних арбітрів. У свою чергу асистенти отримували практичні поради від інструктора ФІФА Джованні Стеванато щодо ситуацій із положенням «поза грою» під час поєдинку.

З огляду на всю програму , шостий день тренувальних зборів для українських рефері в Белеку був, мабуть, найважливішим. Уранці на полі вони здавали тести «йо-йо» (для головних арбітрів) й АРІЄТ (для асистентів). Результати цих тестів дають керівництву суддівського корпусу інформацію про функціональну готовність арбітрів перед поновленням офіційного сезону. І слід відзначити, що всі учасники склали цей залік. Заняття завершилося бурхливими оплесками та фотосесією.

В передостанній день турецьких зборів керував інструктор ФІФА Джованні Стеванато. У  арбітрів було відновлювальне тренування з невисокою інтенсивністю — розминка плюс бігові вправи. А от асистентів італійський фахівець поганяв добряче. Основний акцент було зроблено на відпрацюванні офсайдних положень у різних ігрових ситуаціях. Ця тема для помічників арбітра продовжилася й на ранковому теоретичному занятті. Також асистенти отримали практичні поради щодо дій під час стандартних положень.

У понеділок після ранкової пробіжки на пляжі й теоретичного заняття на тему спірних моментів між жовтою та червоною карткою зимові збори вітчизняних арбітрів у Туреччині добігли кінця. Увечері українська делегація вирушила до аеропорту, щоб здійснити переліт Анталія—Анкара—Київ.

Вітаємо наших колег з успішним стартом нового сезону! 

За матеріалами ФФУ