22 січня українські футбольні арбітри всіх категорій складали тест ФІФА з фізичної підготовки

22 січня в київському легкоатлетичному манежі ШВСМ українські футбольні арбітри всіх категорій та їхні асистенти складали тест ФІФА з фізичної підготовки.

Арбітри Миколаївської області

Єрємєєв Андрій — асистент арбітра Прем’єр Ліга

Мамчур Віктор — асистент арбітра Друга Ліга

Єрємєєв Євген — арбітр Прем’єр Ліга U-19

Голіяк Ірина — асистент арбітра Прем’єр Ліга U-19

також успішно склали тест ФІФА.

За нормативом тесту ФІФА для арбітрів українські рефері мали пробігти шість разів по 40 м із хвилинною перервою між забігами. Норматив для чоловіків — 6 с, для жінок — 6,4 с. У випадку хоча б однієї невдалої спроби призначається один додатковий забіг, при двох невдачах тест вважається проваленим.

За словами голови Комітету арбітрів ФФУ італійця Лучано Лучі, який пильно спостерігав за тестами, усі учасники вразили його фізичною підготовкою на даному етапі: «Це перший тест цього сезону, який охоплює арбітрів усіх професіональних змагань України — УПЛ, ПФЛ, юнацької ліги та жіночої першості, а також випускників національної школи арбітрів. Наші рефері складають ті ж тести ФІФА, що й минулого року — інтервальне тренування та тести на швидкість».

За словами голови комітету арбітрів, як тільки до України прибуде технічне обладнання, українські рефері після етапу теоретичної підготовки, яку вони вже отримали й продовжують отримувати, перейдуть до практичної підготовки до роботи з VAR. «Коли остаточно система VAR запрацює в українському футболі, залежить навіть не від ФФУ, а від ФІФА, яка має надати Україні спеціальний дозвіл, — каже Лучано Лучі. — Уся система VAR у футбольному світі залежить від ФІФА. Ця система дійсно допомагає, якщо правильно її використовувати. Якщо ж робити це неправильно, можуть виникнути проблеми. Проте в Європі після тривалої підготовки й практики вона отримала схвальні відгуки, а очевидні помилки були виправлені. Вважаю, що українські рефері будуть готові до цієї системи, а українському футболу VAR необхідна, тому що з початком її роботи вдасться уникнути більшості помилок та спірних рішень, які бувають під час топ-матів українського чемпіонату».

За матерiалами ФФУ

Також 24 сiчня стало вiдомо, що Лучано Лучi влiтку покине ФФУ.

Федерація не буде продовжувати контракт з фахівцем, який закінчується влітку цього року.

Кандидати на пост глави комітету арбітрів невідомі.

Нагадаємо, що Лучі очолює комітет арбітрів з червня 2015 року.